Kategoriler
Genel

Zirkonyum Kaplama Fiyatları

Zirkonyum kaplama fiyatları Türkiye Dişhekimleri Birliği (TDB) tarafından 2020 yılı için açıklanan fiyat tarifesi doğrultusunda belirlenir. Zirkonyum kaplama fiyatlarına metal ücretleri dahil değildir. Bununla birlikte hastanın detaylı klinik muayenesi, diş röntgeni ve zirkonyum kaplama öncesinde yapılması gereken ek tedavilere bağlı olarak zirkonyum diş kaplama fiyatları değişiklik gösterir.
TDB tarafından 2020 yılı için açıklanan KDV dahil fiyatlar şu şekildedir:
Veneer Zirkonyum Kaplama (Metal ücreti hariç): 510,00
Veneer Kuron (Akrilik): 475,00
İmplant Üstü Veneer Zirkonyum Kaplama (Seramik) (Abutment Ücreti Hariç): 1.205,00
Laminate Veneer (Akrilik): 575,00
Laminate Veneer (Seramik): 1.155,00
Tam Seramik Kuron (Metal Desteksiz): 1.105,00
Adeziv Köprü (Maryland vb. gibi): 395,00
Zirkonyum kaplama tedavisinde kullanılan malzemelerin kalitesi büyük öneme sahip olduğu gibi, diş hekiminin bu alandaki uzmanlığı ve deneyimi de oldukça önemlidir. Dişin küçültülmesi, kaplama renginin belirlenmesi, dişe yapıştırılması aşamaları tedavinin başarısını belirlediği gibi, hastanın genel ağız ve diş sağlığı da tedavinin başarısı açısından önemlidir.
İzmir Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları
Türkiye Dişhekimleri Birliği, diş tedavileri ve muayeneler için fiyat tarifesini 1. Grup ve 2.Grup iller olarak belirlemektedir. Fiyat listesinde 1.Grup iller içerisinde yer alan İzmir’de Veneer zirkonyum kaplama fiyatı 510 TL’dir. Bu fiyat 2020 yılı için geçerli olmakla birlikte, metal ücreti bu fiyata dahil değildir. İzmir zirkonyum diş kaplama tedavisi için fiyatlar TDB tarifesi baz alınarak belirlendiği gibi, hastaya yapılması gereken ek tedavilere göre şekillenir.
Zirkonyum kaplama yapılacak hastanın genel ağız ve diş sağlığı durumu önemlidir. Aksi durumda zirkonyum diş başarılı bir şekilde uygulansa dahi, ağızdaki çürük oluşumları nedeniyle kaplamalar zaman içerisinde zarar görebilir. Zirkonyum kaplama %100’e yakın oranda doku uyumluluğuna sahip olduğundan, tedavi sonrasında dişeti ile ilgili problemlerle karşılaşma ihtimali oldukça düşüktür.
İzmir Bayraklı’da bulunan Dentomega Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği’nde zirkonyum kaplama tedavisi bu alanda uzmanlaşmış diş hekimleri tarafından yapılmaktadır. İzmir zirkonyum diş kaplama fiyatları ve tedavi süreci hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir